Stara boazeria w nowej odsłonie czyli deski z lat 80-tych

wmserge / Pixabay

Stara boazeria w nowej odsłonie

Boazeria to nie są już tylko stare niemodne deski. Przyozdabiała niemal każdy polski dom. Jednak nie tylko ściany, ale również sufity. Kojarzona jest z czasami PRL-u. Dzisiaj wraca do nas, wkupując się ponownie w łaski polaków. To stara boazeria w nowej odsłonie. Deski nie są układane tylko pionowo, ale także poziomo. Mamy coraz większy zasób materiałów, także boazeria układana jest także z materiałów egzotycznych, co może nadać jej niespotykany wygląd.

Jaki wybrać kolor

Nie ograniczamy się kolorystycznie, to nie jest już tylko lakierowane drewno. Niebieski, żółty, zielony nic nas nie ogranicza. Bardzo efektowna może być lamperia stosowana od połowy ściany. Biała, turkusowa, pistacjowa, pięknie będzie wyglądała w pokoju dla dziecka. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Możemy nadać jej właśnie bardziej rustykalny wygląd przy pomocy jasnych kolorów. Nie tylko stara boazeria w nowej odsłonie, ale również stara odsłona nowej boazerii. Ozdobny efekt, bardziej w stylu vintage, postarzane, przecierane kolory dodają boazerii lat w nowoczesnym stylu. Dobrym pomysłem jest również bielone drewno.

W ciągu kilku chwil

Nie dasz rady dłużej patrzeć na ten przestarzały element na korytarzu? Być może nie chcesz pakować się w kolejny remont, który zajmie więcej czasu i środków niż powinien. Zamiast zdzierać deski, może warto spróbować odmienić pomieszczenie innym sposobem. Stara boazerię w nowej odsłonie, zachwyci nie tylko domowników, ale gości o wysublimowanych gustach. To nie zawsze wymaga dużo pracy, by nasze stare deski odnowić, potrzebujemy tak na dobrą sprawę tylko wyszlifować je oraz pokryć farbą. Głównym i wiodącym kolorem jest właśnie kolor biały, który wpisuje się doskonale w kanon stylu skandynawskiego. Nie ograniczamy się do jednego stylu, możemy przerobić naszą boazerię według własnego gustu. Nie skreślajmy naszych desek od razu, warto je po prostu odnowić.