Kinkiety w stylu garażowym – 4 top modele

Kinkiety w stylu garażowym to jeden z największych, wnętrzarskich hitów ostatnich lat. Dzisiaj wybraliśmy 4 topowe lampy na ścianę, które nadadzą Twojemu mieszkaniu niepowtarzalnego, barowego charakteru – na miarę kultowych, amerykańskich lokali z lat 50. XX wieku.

Nie trzeba mieszkać w amerykańskim lofcie, by uzyskać we wnętrzach prawdziwie garażowy, barowy wystrój. Metalowe, garażowe kinkiety z żarówkami na wierzchu to niekwestionowany, wnętrzarski hit. Wystrój garażowy łączy w sobie estetykę amerykańskich barów z lat 50. ubiegłego wieku z cechami charakterystycznymi dla klasycznego stylu industrialnego. W garażowym mieszkaniu nie może zabraknąć surowych materiałów, mechanicznych konstrukcji i odsłoniętych instalacji. Kinkiety utrzymane w tym klimacie charakteryzują się metalową lub drewnianą konstrukcją, brakiem klosza, wyrazistą kolorystyką (stare złoto, czerwienie, żółcie, odcienie niebieskiego, zielenie, pomarańcze, róże, fiolety), fantazyjną formą oraz surowymi detalami (łańcuchy, sznury, rury hydrauliczne). Wyglądają tak, jakby zostały zaprojektowane specjalnie dla popularnego, amerykańskiego baru z czerwonymi kanapami i szafą grającą albo do przebieralni hollywoodzkich gwiazd. Mogą przyjmować różne, oryginalne kształty, np. gwiazd, strzał lub serc albo przypominać mechanizm starej maszyny. Poznajcie 4 top modele garażowych kinkietów.

Świecąca strzała GALITE

Metalowa strzała z 16 punktami świetlnymi to designerski kinkiet, rodem z amerykańskiego baru albo garderoby gwiazdy Hollywood. Może wskazywać domownikom i gościom drogę po zmroku albo kierować uwagę np. na strefę wypoczynkową. To idealne oświetlenie do tętniących życiem mieszkań, urządzonych w stylu garażowym, industrialnym lub retro.

Święcące serce PAULEY

To zachwycający, barowy kinkiet o perfekcyjnie dopracowanej, przemysłowej konstrukcji w kształcie serca. Przypomina starą instalację wodną albo oświetlenie z przebieralni gwiazdy filmowej. Sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach garażowych i w loftach oraz w aranżacjach retro i vintage.

Świecąca strzała SCOGGINS

Oto druga propozycja świecącej strzały, czyli kinkietu w prawdziwie garażowym stylu. W nietypowy, efektowny sposób będzie wskazywać drogę po zmroku lub oświetlać wartą uwagi przestrzeń. Idealnie sprawdzi się w miejscach towarzyskich spotkań, np. przy barze lub w salonie.

Mechaniczny kinkiet RENTERIA

To designerskie oświetlenie w sam raz do aranżacji garażowych i industrialnych. Pomaga podkreślić surowy, a przy tym barowy i niezwykle klimatyczny charakter wnętrza. Projekt bardziej przypomina mechanizm starego wynalazku lub dawną instalację wodną niż klasyczne oświetlenie ścienne.

Jak widzicie, ogromną zaletą kinkietów w garażowym stylu jest ich uniwersalność – tak naprawdę pasują do różnych aranżacji: industrialnych, klasycznych, minimalistycznych, skandynawskich czy retro. Gdy barowe klimaty nam się znudzą, łatwo zmienimy wystrój, wykorzystując to samo oświetlenie.