Aranżacja wnętrz w stylu morskim

Vasiliy-753 / Pixabay

Aranżacja wnętrz w stylu morskim

Styl morski to przebojowy trend, którego popularność nie słabnie od lat. Przypadnie do gustu tym, którzy pragną poczuć przyjemny, błogi klimat wakacji i przywołać nastrój spokoju i beztroski, jaki panuje nad morzem. Sprawdź, jak urządzić swoje wnętrza w stylu morskim.

 1. Kolory i elementy dekoracyjne
  Kolorystyka to kluczowy element stylu morskiego, która zazwyczaj nawiązuje do odcieni błękitu, szarości i bieli. Na ścianach można zastosować odcienie pastelowych barw – błękitów, piasków, a na podłodze jasne deski lub płytki w tonacji z piaskiem.

W aranżacji warto zwrócić uwagę na wybór tkanin – kolorowe poszewki na poduchy, zasłony z drobnymi printami w kolorach błękitu czy beży, dywany w paski w odcieniach błękitu i bieli. Ważne są również elementy dekoracyjne, takie jak muszle, kotwice, gałki i sznury. Ciekawie wyglądają też ramki zdobione muszlami, a także zbiorniki wypełnione piaskiem morza i muszlami.

 1. Meble
  Meble w stylu morskim to przede wszystkim białe sofy, fotele, stoły czy regały, ale warto zwrócić uwagę na to, aby meble też nawiązywały do wyglądu plaży czy portu. Styl morski lubi naturalność, dlatego warto pamiętać o drewnianych stołach czy fotelach z wikliny, które będą naturalnym dopełnieniem całej aranżacji. Półki i regały z lawendą w jasnych kolorach będą idealną ozdobą.

 2. Akcenty
  Elementami, które świetnie dopełnią aranżację w stylu morskim, są: jasne zasłony, drewniane dodatki, koce, a także różnego rodzaju ozdoby – lampiony, świece, wazony i zastawy stołowe w kolorze błękitnym lub beżowym. Warto pamiętać o stosowaniu tkanin w białych i kremowych barwach, co nada aranżacji eleganckiego wyglądu.

 3. Łazienka
  Aby zachować styl morski w łazience, warto pomyśleć o dodatkach, które będą nawiązywać do stylu morskiego. Można postawić na białą glazurę, obrusy w paski, fotele w kolorze błękitu, czy choćby kosze plecione z wykorzystaniem sznurów i lin. Na ścianach warto postawić na dekoracje takie, jak muszle, lampiony morskie, kotwice, a do dodatku do tego jakąś roślinę.

 4. Pokój dziecka
  Dzieci uwielbiają klimat morski, a urządzenie dziecięcego pokoju w stylu morskim to zwieńczenie marzeń każdego małego podróżnika. Ważne są przede wszystkim kolory, które powinny się nawiązywać do odcieni plażowych, takich jak błękit, biały, żółty czy beż. Elementy dekoracyjne, takie jak łódź, kosze, wazoniki, można wykorzystać do zaznaczenia wyjątkowego charakteru pokoju.

Styl morski to modny trend, modny zarówno w eleganckim saloniku jak i klasyczny w pomieszczeniu na poddaszu. Warto posłużyć się powyższymi wskazówkami, aby stworzyć w swoim domu wyjątkową atmosferę nad morzem.