Jak dobrze pomalować wnętrze na czerwono?

djedj / Pixabay

Malowanie ścian na czerwono jest prawdopodobnie najtrudniejszą gamą kolorów, aby uzyskać solidne krycie. Oto kilka wskazówek dotyczących malowania, aby uzyskać jak najlepsze czerwone wnętrze .

Podstawowe wskazówki

Po pierwsze, jakość farby ma niewiele wspólnego z kryciem, jeśli chodzi o malowanie na czerwono. Pojęcia „jakość” i „profesjonalność” to dwa luźne określenia w tej branży.
Jeśli myślisz, że kupisz dwie puszki farby w sklepie z farbami, porównasz etykiety i podejmiesz dobrą decyzje może się niespodziewanie okazać że nie jest to idealny pomysł. Czerwone wnętrze rządzi się swoimi prawami.
Po drugie, powinieneś przyjrzeć się odpryskom farby i ustalić, czy dany kolor wymaga najpierw nałożenia na ściany barwionego podkładu. Często pod wieloma odcieniami czerwieni wymagany jest odcień szarego podkładu.

W przypadku malowania lub palety kolorów na próbce koloru nad numerem koloru nadrukowana będzie litera bądź oznaczenie wskazujące że optymalne wyniki kolorów są osiągane przy użyciu określonego systemu Color-Prime.

W pierwszej kolejności po prostu wyciągnij rolkę, wypełnij ją czerwoną farbą i zacznij toczyć jak najmocniej po ścianie. Możesz nawet przetoczyć się poziomo w pobliżu sufitu. Pozostaw pierwszą zwiniętą warstwę do wyschnięcia przed przycięciem.
Teraz, gdy Twoja pierwsza warstwa czerwieni wyschła, możesz rozpocząć w obszarach, których nie można było dosięgnąć za pomocą wałka. Pozostaw do wyschnięcia. Następie nałóż drugą warstwę.
Jeśli twoja czerwień wymaga trzeciej warstwy (prawdopodobnie), to ponownie, poczekaj, aż ściany wyschną i zacznij najpierw malować krawędzie, a następnie roluj.

Niektóre farby pozwolą ci na backroll, a inne nie. Sztuczka polega na tym, aby pozwolić farbie nieco się związać, a następnie ponownie lekko nałożyć na nią powłokę wałka.
Aby ustalić, czy farba na to pozwoli, po prostu przetocz mały obszar za drzwiami i odczekaj kilka minut, a następnie lekko przejedź po nim ponownie. Jeśli obszar wygląda gorzej niż przed rolowaniem, farbę najlepiej przejechać rolką i pozostawić do wyschnięcia.

Czego potrzebujesz?

Powinieneś użyć wysokiej jakości białej, tkanej osłony wałka, a nie żółtych lub zielonych pokrowców – ogólnie mówiąc. Nie bój się wydać więcej na jedną okładkę. To nie jest obszar, na którym można oszczędzać. Białe, tkane osłony rolek mają biały kolor i są mocniej tkane, co zapewnia gładsze, solidniejsze wykończenie. Białe, tkane pokrowce na ogół zrzucają najmniej, jeśli w ogóle, więc należy unikać zamazywania farby.
NIE UŻYWAJ rolek z owczej wełny do intensywnych kolorów ścian.