Jaki zlewozmywak narożny powinno się wybierać do małej kuchni? Kuchnia z narożnym zlewem Krosch, im więcej, tym lepiej

jessebridgewater / Pixabay

Zawsze wybór odpowiedniego zlewozmywaka bywa najtrudniejszy, niż mogłoby się to wydawać jako błahostka. Zazwyczaj bywa to kompromisowy wybór pomiędzy tym, co chcemy mieć w kuchni a tym, na co w danej chwili- możemy sobie pozwolić. Rzecz jasna, nie tylko z powodu finansowych, lecz także aranżacyjno- architektonicznych. Niestety przypadku modelu narożnikowego sprawa wydaje się być wtedy o wiele bardziej skomplikowana. Przyjmy się w tym tekście dokładniej temu zagadnieniu.

Odwieczne pytanie każdej osoby urządzającej kuchnie- jaki zlewozmywak wybrać?

Kuchnia z narożnym zlewem powinna dobrze dość przemyślana ze względu na swoje – najczęstsze małe gabaryty.
Sam zlew z kolei- powinien być pojemny, (wyga zmywania), ale równocześnie nie może on- zajmować zbyt dużo miejsca. Nie może być on zbyt drogi, ale musi być wytrzymały oraz pasujący do reszty wnętrza i wyposażenia Twojej kuchni.

Na co warto zwrócić uwagę- przed zakupem narożnego zlewu?

Rodzaje produktów będących w asortymencie – kuchnia z narożnym zlewem , firmy Krosch.:

• Zlewozmywaki narożne montowane są najczęściej w rogu kuchennej zabudowy meblowej, a ich kształt najczęściej ma formę łuk albo litery L. Umiejscowienie zlewu niekiedy zostaje wymuszone przez rozmieszczenie innych stref roboczych w małej kuchni. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy to świadomie zapada decyzja o zastosowania przez nas takiego rozwiązania. Zlewy narożne można zatem podzielić ze względu na materiał ich konstrukcji, kształt, wielkość, czy sposób ich montażu.

Warianty zlewów montowanych w rogach małych kuchni

Kuchnia z narożnym zlewem charakteryzuje się małą przestrzenią, to właśnie w takich kuchniach najlepiej sprawdzą się- zlewozmywaki w kilku wielkościach tj.: modele: 1-komorowe, 1,5-komorowe, 2-komorowe oraz 2,5-komorowe.
Przed wyborem oraz zakupem należy dokładnie zmierzyć, ile miejsca na blacie można przeznaczyć na montaż zlewozmywak. Duży model, a zmywanie w nim zawsze jest wygodniejsze, natomiast z drugiej strony tracimy część cennej powierzchni roboczej na blacie, na rzecz zlewu.
Istotnie to jest ważne w małej kuchni, bo pogorszyć, obniżyć jej funkcjonalność (użyteczność pomieszczenia). Pamiętajmy też o jeszcze jednym aspekcie: pomiędzy zlewozmywakiem a kolejnym sprzętem (lodówka, mikrofalówka, płyta grzewcza, zmywarka) musi być zapewnione, minimum 40 cm wolnego blatu. Jednakże jest taka zasada: im więcej, tym lepiej.

Polecamy Państwu nasze zlewozmywaki narożne Krosch, dzięki i razem z naszymi produktami oszczędzajcie Państwo bezcenną przestrzeń- we własnej wymarzonej, a malej, ale jakże nadal pięknej kuchni.