Jakie panele do kuchni i przedpokoju? Czyli czym powinniśmy się kierować przy wyborze paneli

jessebridgewater / Pixabay

Panele podłogowe na które warto się zdecydować

Jak każdy produkt jedni będą zadowoleni z takiego rozwiązania, dla drugich może wydawać się ułożenie paneli za niekorzystne. W łatwy sposób możemy uzyskać posadzkę, która wygląda jak drewniana. Nie musimy czekać, aż podłoga osiądzie niemal od razu po położeniu, które nie zajmuje wiele czasu, jest gotowa do użytkowania. Nie wymaga laminowania ani cyklinowania. Warto podkreślić, że jest to produkt zazwyczaj syntetyczny. Podpowiadamy jakie panele do kuchni i przedpokoju będą spełniać nasze wymagania.

Granice cenowe

Głównie cena jest wyznacznikiem tego, że wybieramy taki materiał, są tańsze niż drewno dając przy tym podobny efekt. Cena jednak nie musi być wyznacznikiem jakości, jeżeli odpowiednio zadbamy o naszą nawierzchnie będzie nam służyła przez długie lata. Nie będzie nam żal gdy zechcemy zmienić wystrój mieszkania i zdecydować się na coś innego. Panele mogą być po prostu klejone lub wyposażony w specjalny zatrzask, który umożliwia nam łączenia.

Panele nie tylko syntetyczne czyli jakie panele do kuchni i przedpokoju?

Materiał z którego są zrobione, może być odporny na wszelkie zarysowania czy uszkodzenia. Posiadają swoje klasy ścieralności czy używalności. W dobie rywalizacji i ogólnej walki o klienta, producenci podjęli się wyzwaniu, tworząc panele z drewna zazwyczaj łączone właśnie zatrzaskami. Również nie potrzebują dodatkowej opieki i są gotowe do użycia po ułożeniu na podłogę.

Panele dostępne są w wielu rozmiarach czy kolorach, nie musimy wybierać jednak produktu imitującego drewno, jeżeli chodzi o panele laminowane. Możemy zdecydować się na panele, które będą imitowały kamień, lub beton, to również dobra wskazówka co do tego jakie panele do kuchni i przedpokoju będą zdobiły naszą podłogę.

Klasy

Istnieją specjalne oznaczenia, jeżeli chodzi o wybór paneli. Wskazują one właśnie na trwałość materiału z którego będziemy korzystać. Dzielimy je na te do użytku domowego, oraz takie do np. sklepów, obiektów publicznych. Klas jest sześć i oznaczone są specjalną numeracją, która ułatwi nam wybór. Pomieszczenia, w których poruszamy się rzadziej, takie jak sypialnia, mogą być z niższą klasą.

Pierwsza cyfra numeracji informuje nas czy produkt przeznaczony jest do domu czy obiektu publicznego. 2- to domostwo, te z 3 z przodu nadadzą się świetnie, do obiektu o większym natężeniu ruchu. Druga cyfra, która mieści się w granicach 1-3 informuje o stopniu wytrzymałości, oraz odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Biorąc pod uwagę ten aspekt i to jakie panele do kuchni i przedpokoju powinniśmy wybrać, o tak dużym natężeniu ruchu. Sugerujemy by zdecydować się na 23.