Łóżko francuskie – co to jest i jakie ma zalety?

JillWellington / Pixabay

Aranżując domową sypialnię dla pary koniecznie musimy postawić na łóżko małżeńskie. Korzystając z dostępnych opcji możemy zwrócić uwagę na klasyczne łóżko francuskie, które coraz chętniej wybierane jest do domowych wnętrz. Warto zastanowić się nad tym, czym właściwie jest są takie łóżka oraz jaka jest ich charakterystyka. Przede wszystkim klasyczne łóżko francuskie charakteryzuje się niestandardowym rozmiarem. Jego wymiary są większe niż typowego łóżka jednoosobowego, jednak pozostają mniejsze niż klasyczne łóżko dla dwóch osób. Specjalny projekt sprawia, że z powodzeniem sprawdzą się w użytkowaniu przez parę.

Ze względu na rozmiary łóżek francuskich, bardzo chętnie wykorzystywane są w mniejszych sypialniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Pełna funkcjonalność tych mebli pozwala na stylową aranżację naszego sypialnianego królestwa i jednocześnie oszczędność miejsca, które możemy wykorzystać na inne meble. Pamiętajmy o tym, że bez względu na wszystko, sypialnia powinna pozostać przestronna. Wpłynie to korzystnie na jakość naszego relaksu oraz spokojny sen, co przełoży się bezpośrednio na nasze samopoczucie oraz wydajność każdego kolejnego dnia.

Jakie łóżko francuskie wybrać?

Ważna jest świadomośc tego, że francuskie łóżko to przede wszystkim określone wymiary, a nie do końca styl. Okazuje się, że w francuskie łóżka dostępne są we wszelkich możliwych stylach wykończenia mebli, dzięki czemu bez trudu dobierzemy mebel idealnie skrojony pod nasze potrzeby aranżacyjne. Łóżka francuskie najczęściej mają szerokość 120 lub 130 centymetrów, dlatego bardzo często wykorzystywane są również w pokojach hotelowych, gdzie właściciele chcą zaoszczędzić miejsce oraz zapewnić odpowiedni komfort swoich gości.

Jeżeli tylko dysponujecie ograniczoną przestrzenią w sypialni to łóżko francuskie może być dla Was strzałem w dziesiątkę. Spośród nowoczesnych projektów bez trudu wybierzecie klasyczne drewniane meble, które sprawdzają się w bogatych wnętrzach oraz eleganckie tapicerowane łóżka, które preferowane są w nowoczesnych sypialniach. To idealny wariant nie tylko do domów, ale również do mieszkań, a małe rozmiary łóżka wymuszają poniekąd większą bliskość pomiędzy jego użytkownikami, co również może być zaletą.