Owoce w psiej diecie

anialaurman / Pixabay

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że podczas karmienia psów owocami jest wiele owoców, które są doskonałe dla psów, ale nie wszystkie. Poniżej możesz sprawdzić naszą listę owoców, którymi możesz karmić swojego futrzanego przyjaciela. Pamiętaj również o tym, jak Twój pies reaguje na niektóre owoce. Jeśli zauważysz oznaki rozstroju żołądka lub inny dyskomfort, nie karm go już tego rodzaju owocami- nawet jeśli jest to dla nich bezpieczne.

Oto najlepsze owoce do karmienia psów:

Jabłka

Jabłko dziennie może nie trzymać weterynarza z daleka, ale plasterki lub w inny sposób pokrojone małe kawałki jabłka stanowią doskonałe smakołyki i nakładki na posiłek. Pamiętaj tylko, aby nie karmić swojego psa nasionami jabłek, ponieważ zawierają one niewielkie ilości cyjanku, a także stanowią ryzyko zadławienia.

Korzyści:
-pomagają oczyścić zęby i odświeżyć oddech.
-Zawierają witaminę A, witaminę C i błonnik, a także w skórze znajdują się związki fitochemiczne, które, jak stwierdzono, zwalczają wzrost komórek rakowych.

Banany

Banany mają mnóstwo korzyści zdrowotnych dla naszych owłosionych przyjaciół. Są również z natury przenośne, dzięki czemu stanowią dobrą przekąskę, którą można zabrać ze sobą na długie spacery.

Korzyści:
-Banany są dobre dla trawienia twojego psa, a także dla jego serca i mięśni.
-Zawierają duże ilości potasu, błonnika i witaminy C.

Jeżyny

Jeżyny można bezpiecznie dzielić z puchołem, ale należy postępować według własnego uznania, krojąc je na mniejsze kawałki. Trzymaj się słodszych jeżyn zamiast kwaśnych, które Twój pies prawdopodobnie będzie wolał.

Korzyści:
-Mają właściwości przeciwbakteryjne, które wspierają dobre zdrowie jamy ustnej.
-Zawierają witaminy C i K, mangan i błonnik.

 

Artykuł powstał dzięki https://petportal.pl/porady/