Bokserski trening nóg

Peggy_Marco / Pixabay

Skakanki kojarzymy najczęściej z dziecięcą zabawą. Jak się okazuje, mogą być one również przydatne w treningu bokserskim. Bardzo ważne w sportach walki są bowiem kondycja, zwinność, szybkość oraz siła nóg i praca dolnych partii mięśni. Sposobem na poprawę tych umiejętności może być trening na skakance bokserskiej.
Dzięki ćwiczeniom na skakance wzmocnimy również całe ciało. Skakanki bokserskie są zatem praktycznym elementem wyposażenia każdego boksera na treningu.

Jaką skakankę powinniśmy wybrać? Skakanka sznurkowa to model najprostszy i najmniej sztywny dlatego jest polecany dla osób, które dopiero zaczynają tego typu treningi. Skakanka z linki jest lekka i łatwo dostępna jednak uderzenia nią mogą okazać się bolesne dlatego nie zaleca się by korzystały z niej osoby początkujące. Skakanka wykonana z PCV może stanowić dobrą alternatywę dla tej sznurkowej. Na rynku znajdziemy również inne rodzaje skakanek bokserskich. Dostępne są nawet modele z licznikiem, dzięki czemu wiemy jak wyglądał nasz trening oraz ile kalorii spaliliśmy.

Gdy już wybraliśmy naszą skakankę, warto poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się jak powinien wyglądać trening. Treningi ze skakanką bokserską mogą wyglądać bardzo kreatywnie, ćwiczeń jest wiele, można je modyfikować. Tutaj ogranicza nas własna wyobraźnia. Przykładowe ćwiczenia to podskoki w miejscu lub z wykrokiem, skoki w tył i w przód, bieg w miejscu, podskoki na jednej nodze czt skoki z krzyżowaniem nóg. W treningu można stosować pojedyncze ćwiczenia lub ich miks.