Aranżacja wnętrz w stylu boho

shadowfirearts / Pixabay

Aranżacja wnętrz w stylu boho: Jak stworzyć wnętrze pełne kolorów i swobody

Boho to styl, który nawiązuje do kultury hippisowskiej, popkultury lat 60-tych i 70-tych. Charakteryzuje się on wolnymi formami, żywą kolorystyką i nietypowymi dodatkami. Wnętrza urządzone w stylu boho są pełne luzu i przytulne, a jednocześnie intrygują i zachwycają. Jak stworzyć takie wnętrze?

  1. Kolory oraz motywy roślinne w aranżacji wnętrza

Boho to styl dla odważnych, ponieważ kolory tutaj grają pierwsze skrzypce. Stąd też warto postawić na intensywne barwy: bordowy, różowy, czerwony, fioletowy oraz turkusowy. W aranżacji wnętrza w stylu boho nie może też zabraknąć motywów roślinnych: to one nadają całości charakteru.

  1. Szukaj antyków oraz nietypowych dodatków

Boho to nie tylko styl, ale również filozofia: warto dbać o planetę oraz dawać szansę rzeczom już używanym. W aranżacji wnętrza w stylu boho warto szukać antyków i nietypowych dodatków, które wpiętrzą się w nasze wnętrze na dłużej. Dobrym wyborem będą ręcznie robione dywany, makatki czy donice z kolonialnego drewna.

  1. Postaw na swobodę oraz “luźne” formy

Wnętrza urządzone w stylu boho kojarzą się z luźnymi formami, bez sztywnych ram i zasad. Warto, żeby nasze wnętrze również tak wyglądało: puśćmy wodze fantazji i pozwólmy sobie na różne kombinacje i eksperymenty. Bo to właśnie dzięki swobodzie i kreatywności możemy uzyskać wnętrze wyjątkowe i oryginalne!

  1. Wybierz meble z naturalnych materiałów

Jeśli chodzi o meble, to dobrym wyborem będą te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy rattan. Szukajmy mebli z ciekawą fakturą i niebanalnym kształtem. W aranżacji wnętrza w stylu boho nie ma miejsca na monotonne meble z sieciówek: postawmy na nowatorstwo i nietypowe rozwiązania!

  1. Pamiętaj o ocieplających tekstyliach

Wnętrza urządzone w stylu boho są nie tylko piękne, ale również bardzo przytulne. Aby nadać wnętrzu jeszcze więcej ciepła, warto postawić na ocieplające tekstylia. Co ciekawe, poduszki czy pledy nie muszą być idealnie skomponowane z całością – tutaj liczy się swoboda i luźność.

Aranżacja wnętrz w stylu boho to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie wolność i czerpią przyjemność z nietuzinkowych rozwiązań. Zachęcamy do odważnego podejścia, eksperymentów i… szukania swojego stylu!